уЧИТЕЛЯТ ОСЪЩЕСТВЯВА ОРГАНИЗАЦИОННИ ВРЪЗКИ, ВЗАИМООТНОШЕНИЯ И ВЗАИМОДЕЙСТВИЯ С:
1. УЧЕНИЦИТЕ И ТЕХНИТЕ РОДИТЕЛИ- общи или индивидуални срещи и за всяка такава изготвя протокол. 2. УЧИТЕЛИте по отделните учебни предмети в училище и учителите в целодневна организация на учебния ден ОТ УЧИЛИЩЕТО. 3. УПРАВЛЕНСКИЯ И АДМИНИСТРАТИВНИЯ ПЕРСОНАЛ В УЧИЛИЩЕТО. 4. еКСПЕРТИ ОТ руо и МОН. 5. Педагогически съветник в училище. 6. Психолог към учелището /ако има такъв/. 7. Дирекция социално подпомагане- град Якоруда. 8. Медицинското лице в училище. 9. работа с деца със специални образователни потребности и пълно съдействие при обучението им и усвояване на учебното съдържание за тях и пълно съдействие на родителите им, за да може детето да бъде приобщено в нормална учебна среда. 9. директори и КОЛЕГИ ОТ ДРУГИ УЧИЛИЩА.
О Р Г А Н И З А Ц И О Н Н А Д Е Й Н О С Т
1. ЧЛЕН В КОМИСИЯ ЗА РАБОТА ПО ПРОЕКТИ 2. АДМИНИСТРАТОР НА държавни зрелостни изпити 2016/ 2017 година 3. ЧЛЕН в МЕТОДИЧЕСКОТО ОБЕДИНЕНИЕ НА УЧИТЕЛИТЕ ПО МАТЕМАТИКА, ИНФОРМАТИКА, ИНФОРМАЦИОННИ ТЕХНОЛОГИИ, ПРИРОДНИ НАУКИ И ЕКОЛОГИЯ 4. Член в методическото обединение на класните ръководители
Ф И Л О С О Ф И Я Н А П Р Е П О Д А В А Н Е
1. Образованието да поставя в центъра ученика. 2. Добър е не този учител, който пише на учениците си желаните оценки, а този който съумее да предизвика интерес към предмета си. 3. Оценката е критерий за успеваемост, а не метод за наказание. 4. Необходимо е индивидуалните различия да се разпознават, уважават и дори поощряват. 5. Всички ученици имат силни страни и целта на образованието е да ги идентифицира и надгражда. 6. Практиката ми ме е научила, че най-добри резултати се постигат, когато дистанцията учител-ученик е скъсена максимално. Когато децата видят в преподавателя си и довереник, с когото могат да споделят и да поискат съвет за извън предметни теми, тогава и отношението към преподаваната учебна дисциплина се променя. 7. Учителят трябва да отстъпи от познатата водеща активна позиция към тази на по-пасивния и подпомагащ консултант, чиято цел е да направлява обучаемия сам да достигне до желаните резултати на дадения етап. 8. Много важен е личният пример. Учениците никога не бива да бъдат подвеждани, за да не се губи доверието едни към други. 9. Разбира се фактор в отношенията е и различния учеников състав в отделните паралелки. Така, че методите и похватите са различни в зависимост от субекТА.